18. Ljeto u Domu tehnike

U vremenu od 20. srpnja 2020. do 28. kolovoza 2020. pozivaju se učenici osnovnih škola Grada Osijeka da se uključe u radionice tehničkih aktivnosti koje će biti organizirane za vrijeme ljetnih školskih praznika, u Domu tehnike u osječkoj Tvrđi, u okviru projekta “18. Ljeto u Domu tehnike”.

Organizator je Zajednica tehničke kulture Grada Osijeka u suradnji sa udrugama tehničke kulture.

Cilj programa je korisno korištenje slobodnog vremena u ljetnim mjesecima.

Programi su osmišljeni tako da učenike upozna s osnovama nekih tehnika koje bi kasnije mogao samostalno usavršavati kroz programe Centru tehničke kulture ili udruga tehničke kulture.

Programi se odvijaju pet dana u tjednu, od ponedjeljka do petka, u vremenu od 9,00 do 12,00 sati.

Cijena: Uplata za jedan program 60,00 kuna.
NAPOMENA: Kako bi zadržali mjesto u odabranoj radionici istu je potrebno uplatiti najkasnije 48 sati nakon primitka sms obavijesti o izvršenom upisu.

Prilikom prijave putem e-maila molimo vas da navedete Ime i prezime učenika, broj mobitela roditelja, školu, mjesto i razred koji je dijete pohađalo i završilo završilo u školskoj godini 2019./2020.

Prijave u tajništvu Doma tehnike, do popunjena skupina, Trg J. Križanića 1, svaki dan od 8:00 – 11:00. Telefon: 327-623 ili e-mail: ctkosijek@gmail.com.

PLAKAT, ONLINE PRIJAVA

U RADIONICE UPISUJEMO UČENIKE KOJI SU U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. POHAĐALI I ZAVRŠILI DOLJE NAVEDENE RAZREDE.

Popis radionica

QUILLING – IZRADA UKRASA OD PAPIRA (od 1 do 8 razreda) 20.7. – 24.7.
IZRADA NAKITA I UKRASNIH PREDMETA (od 2 do 8 razreda) 20.7. – 24.7.
LIKOVNA UMJETNOST U TEHNIČKOJ KULTURI (od 1 do 8 razreda) 27.7. – 31.7.
SASTAVLJANJE I PROGRAMIRANJE LEGO MODELA (od 3 do 8 razreda) 27.7. – 31.7.
CRTANJE 3D OLOVKAMA I UKRAŠAVANJE STAKLA (od 4 do 8 razreda) 10.8. – 14.8.
SASTAVLJANJE I PROGRAMIRANJE LEGO MODELA (od 3 do 8 razreda) 10.8. – 14.8.
LINUX ZA DJECU (od 5 do 8 razreda) 10.8. – 14.8.
UVOD U MAKETARSTVO (od 3 do 8 razreda) 17.8. – 21.8.
3D MODELIRANJE I PRINTANJE (od 5 do 8 razreda) 17.8. – 21.8.
ELEKTRONIKA ZA DJECU (od 4 do 8 razreda) 17.8. – 21.8.
ŠKOLA LETENJA DRONOVIMA (od 1 do 8 razreda) 24.8. – 28.8.
NOGOBOT (od 4 do 8 razreda) 24.8. – 28.8.

Opis radionica

QUILLING – izrada ukrasa od papira
20.7.2020. – 24.7.2020.
– izrada ukrasa os papira
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 5 prizemlje
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Organizator: Zajednica tehničke kulture Grada Osijeka
Voditelj radionice: Marijana Kuna, prof.
Za učenike: OD 1 DO 8 RAZREDA. U RADIONICE UPISUJEMO UČENIKE KOJI SU U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. POHAĐALI I ZAVRŠILI NAVEDENE RAZREDE.

Izrada nakita i ukrasnih predmeta
20.7.2020. – 24.7.2020.
– izrada nakita i ukrasnih predmeta od recikliranih materijala
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 6 prizemlje
Vrijeme održavanja: svaki dan 9:00 – 12:00
Organizator: Zajednica tehničke kulture Grada Osijeka
Voditelj radionice: Jasmina Alilović, prof.
Za učenike: OD 2 DO 8 RAZREDA. U RADIONICE UPISUJEMO UČENIKE KOJI SU U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. POHAĐALI I ZAVRŠILI NAVEDENE RAZREDE.

Likovna umjetnost u tehničkoj kulturi
27.7.2020. – 31.7.2020.
– upoznavanje s osnovama crtanja perspektive motiva i prostora sukladno osnovnim crtačkim tehnikama
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 10 prvi kat
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Organizator: Hrvatsko društvo umjetnika ”Adolf Waldinger”
Voditelj radionice: Zoran Đurkić, dipl.ing.
Za učenike: OD 1 DO 8 RAZREDA. U RADIONICE UPISUJEMO UČENIKE KOJI SU U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. POHAĐALI I ZAVRŠILI NAVEDENE RAZREDE.

Sastavljanje i programiranje LEGO modela
27.7.2020. – 31.7.2020.
10.8.2020. – 14.8.2020.
– sastavljanje Lego City, Creator i Tehnic modela. Sastavljanje i programiranje Lego Mindstorm robota
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 19 prvi kat
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Voditelj radionice: Tihana Vidaković, mag.psych.
Organizator: Informatički klub Osijek
Za učenike: OD 3 DO 8 RAZREDA. U RADIONICE UPISUJEMO UČENIKE KOJI SU U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. POHAĐALI I ZAVRŠILI NAVEDENE RAZREDE.

Crtanje 3D olovkama i ukrašavanje stakla
10.8.2020. – 14.8.2020.
– Crtanje 3D olovkama, ukrašavanje, bojanje i graviranje stakla
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 5 prizemlje
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Organizator: Zajednica tehničke kulture Grada Osijeka
Voditelj radionice: Željka Krizmanić, prof.
Za učenike: OD 4 DO 8 RAZREDA. U RADIONICE UPISUJEMO UČENIKE KOJI SU U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. POHAĐALI I ZAVRŠILI NAVEDENE RAZREDE.

LINUX za djecu
10.8.2020. – 14.8.2020.
– Osnove LINUX operativnog sustava, izrada bootabilnog USB-a, instalacija, korištenje i održavanje Linux operativnog sustava
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 1 prizemlje
Vrijeme održavanja: svaki dan 9:00 – 12:00
Organizator: Radioklub ‘’Osijek’’
Voditelj radionice: Marko Šarić, ing.
Za učenike: OD 5 DO 8 RAZREDA. U RADIONICE UPISUJEMO UČENIKE KOJI SU U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. POHAĐALI I ZAVRŠILI NAVEDENE RAZREDE.

Uvod u maketarstvo
17.8.2020. – 21.8.2020.
– uvod u maketarstvo, izrada i bojanje plastičnih maketa
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 6 prizemlje
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Organizator: Klub za plastično maketarstvo “Makos”
Voditelj radionice: Zoran Cvijanović, Đurđica Cvijanović
Za učenike: OD 3 DO 8 RAZREDA. U RADIONICE UPISUJEMO UČENIKE KOJI SU U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. POHAĐALI I ZAVRŠILI NAVEDENE RAZREDE.

3D modeliranje i printanje
17.8.2020. – 21.8.2020.
– osnove 3D modeliranja u programu 123dDesign, priprema 3D modela za ispis u programu Ultimaker Cura, rad sa 3D printerom Original Prusa i3 MK2
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 1 prizemlje
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Organizator: Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije
Voditelj radionice: Ida Đurkić, prof.
Za učenike: OD 5 DO 8 RAZREDA. U RADIONICE UPISUJEMO UČENIKE KOJI SU U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. POHAĐALI I ZAVRŠILI NAVEDENE RAZREDE.

Elektronika za djecu
17.8.2020. – 21.8.2020.
– čitanje shema, izrada rada na prototip pločici,osnove lemljenja i prepoznavanje elemenata, osnove radioorjentacije, pronalaženje nepoznate radiostanice u prirodi
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 10 prvi kat
Vrijeme održavanja: svaki dan 9:00 – 12:00
Organizator: Radioklub ‘’Osijek’’
Voditelj radionice: Marijan Rečić
Za učenike: OD 4 DO 8 RAZREDA. U RADIONICE UPISUJEMO UČENIKE KOJI SU U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. POHAĐALI I ZAVRŠILI NAVEDENE RAZREDE.

Škola letenja dronovima
24.8.2020. – 28.8.2020.
– upoznavanje dronova. upravljanje, trening i natjecanje
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Velika dvorana drugi kat, OŠ Frana Krste Frankopana Osijek
Vrijeme održavanja: svaki dan 9:00 – 11:30
Organizator: Aeroklub “Osijek”
Voditelj radionice: Filip Glogoški
Za učenike: OD 1 DO 8 RAZREDA. U RADIONICE UPISUJEMO UČENIKE KOJI SU U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. POHAĐALI I ZAVRŠILI NAVEDENE RAZREDE.

NOGOBOT
17.8.2020. – 21.8.2020.
– osnove rada mBota, blokovsko programiranje pokreta robota, upravljanje robotom, prelaženje prepreka, igranje nogometa
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 10 prvi kat
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Organizator: Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije
Voditelj radionice: Hrvoje Kereta, mag.ing.agr.
Za učenike: OD 4 DO 8 RAZREDA.

U RADIONICE UPISUJEMO UČENIKE KOJI SU U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. POHAĐALI I ZAVRŠILI NAVEDENE RAZREDE.

lipanj 23, 2020

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *