Zima u Domu tehnike

Pozivaju se učenici osnovnih škola Grada Osijeka da se uključe u radionice tehničkih aktivnosti koje će biti organizirane za vrijeme zimskih školskih praznika, u Domu tehnike u osječkoj Tvrđi, u okviru projekta “12. Zima u Doma tehnike”.

Radionice tehničkih aktivnosti počinju 07. siječnja 2019. godine, a završavaju 11. siječnja 2019. godine.

Učenici će moći svoje slobodno vrijeme korisno provesti u jedanaest radionica tehničkih aktivnosti “čudesnog svijeta tehnike” svaki dan od 9.00 do 12.00 sati.

Organizatori su Zajednica tehničke kulture Grada Osijeka i Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije, suorganizatori su udruge tehničke kulture.

Cijena: Uplata za jedan program 60,00 kuna

NAPOMENA: Kako bi zadržali mjesto u odabranoj radionici istu je potrebno uplatiti najkasnije 48 sati nakon primitka sms obavijesti o izvršenom upisu.

Prilikom prijave putem e-maila molimo vas da navedete Ime i prezime učenike, školu, mjesto i razred.

ONLINE PRIJAVA, PLAKAT, Upute za plaćanje

Prijave u tajništvu Doma tehnike, do popunjena skupina, Trg J. Križanića 1, svaki dan od 8:00 – 11:00. Telefon: 327-623 ili e-mail: ctkosijek@gmail.com

Popis radionica

3D MODELIRANJE I PRINTANJE (OD 5. DO 8. RAZREDA) — 4 mjesta
– teorijski i praktični uvod u korištenje programa Autodesk 123D Design i Autodesk Fusion 360. Polaznici će oblikovati i printati vlastite modele koji im ostaju u trajnom vlasništvu.
Organizator: ZTK OBŽ
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 1, prizemlje
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Voditelj radionice: Ida Đurkić, prof.

ŠKOLA LETENJA DRONOVIMA (OD 1. DO 8. RAZREDA) — POPUNJENO
– upoznavanje s dronovima, upravljanje dronovima, trening, natjecanje.
Organizator: Aeroklub Osijek
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 5, prizemlje, od 8.1. do 11.1. Dvorana OŠ F. K. Frankopana
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Voditelj radionice: Filip Glogoški

IZRADA NAKITA (OD 1. DO 8. RAZREDA) — 1 mjesto
– izrada nakita od recikliranih materijala.
Organizator: ZTK Grada Osijeka
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 6, prizemlje
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Voditelj radionice: Jasmina Alilović, prof.

CRTANJE 3D OLOVKAMA (OD 3. DO 8. RAZREDA) — POPUNJENO
– crtanje 3D olovkama.
Organizator: ZTK Grada Osijeka
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 7, prizemlje
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Voditelj radionice: Željka Krizmanić, prof.

QUILLING – IZRADA UKRASA OD PAPIRA (OD 1. DO 8. RAZREDA) — 1 mjesto
– izrada ukrasa os papira.
Organizator: ZTK Grada Osijeka
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 9, prvi kat
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Voditelj radionice: Marijana Kuna, prof.

ELEKTRONIKA I RADIO ORIJENTACIJA (OD 5. DO 8. RAZREDA) — 8 mjesta
– upoznavanje elektroničkih elemenata, lemljenje elektroničkog sklopa, mjerenja u elektronici, radio uređaj čemu služi i kako se koristi, povezivanje radio uređaja sa računalom.
Organizator: Radioklub ”Osijek”
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 10, prvi kat
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Voditelj radionice: Marijan Rečić

UVOD U MAKETARSTVO (OD 4. DO 8. RAZREDA) — 8 mjesta
– uvod u maketarstvo izrada i bojanja radova, samogradnja maketa.
Organizator: Klub za plastično maketarstvo ”Makos”
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 11, prvi kat
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Voditelj radionice: Zoran Cvijanović

LIKOVNA UMJETNOST U TEHNIČKOJ KULTURI (OD 1. DO 8. RAZREDA) — 4 mjesta
– upoznavanje s osnovama crtanja perspektive motiva i prostora sukladno osnovnim crtačkim temama.
Organizator: Hrvatsko društvo umjetnika “Adolf Waldinger”
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 17, prvi kat
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Voditelj radionice: Zoran Đurkić, dipl.ing.

SASTAVLJANJE I PROGRAMIRANJE LEGO MODELA (OD 3. DO 8. RAZREDA) — POPUNJENO
– sastavljanje Lego City, Lego Creator i Lego Technic modela. Sastavljanje i programiranje Lego Mindstorm robota.
Organizator: Informatički klub Osijek
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 19, prvi kat
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Voditelj radionice: Tihana Ferić, mag.psych.

ROBOT KITS FOR KIDS: MBOT I MICRO:BIT (OD 1. DO 8. RAZREDA) — POPUNJENO
– sastavljanje, programiranje i upravljanje semaforima i robotima.
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Kabinet 20, prvi kat
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Voditelj radionice: Vladimir Marinović, prof.

MALA ŠKOLA RONJENJA (OD 1. DO 8. RAZREDA) — 6 mjesta
– što je ronjenje, sigurnost u ronjenju, upoznavanje ronilačke opreme, tehnike ronjenja, nakon teorijskog predavanja ronjenje u bazenu uz instruktora.
Organizator: Društvo za podvodne aktivnosti ”Mursa”
Mjesto održavanja: DOM TEHNIKE, Velika dvorana, drugi kat, od 9.1. do 11.1. Gradski bazeni
Vrijeme održavanja: svaki dan od 9:00 do 12:00
Voditelj radionice: Tihomir Jalžetić, instruktor trener ronjenja